Feb 26

Cheese In The Trap (2016) korean drama

Cheese_In_The_Trap_OST_Part1

  • Drama: Cheese in the Trap
  • Hangul: 치즈 인 더 트랩
  • Network: tvN
  • Episodes: 16
  • Release Date: January 4 – March 1, 2016
  • Language: Korean
  • Country: South Korea

Drama depicts the delicate relationship between female university student Hong Seol (Kim Go-Eun) and her senior Yoo Jung (Park Hae-Jin). Hong-Seol works part-time due to her family’s poor background. Yoo Jung is good looking, gets good grades, athletic and has a kind personality, but he has a dark side.

Screenshot_1

Traducerea si adaptarea: Pisikutza25
Pentru cei ce au cont pe vk.com, puteti vizualiza serialul aici.

  • EPISODUL 01 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 02 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 03 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 04 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 05 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 06 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 07 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 08 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 09 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 10 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 11 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 12 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 13 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 14 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 15 ROMANA
    Sursa 1

    Sursa 2
  • EPISODUL 16 ROMANA FINAL
    Sursa 1

    Sursa 2

33 comments

Skip to comment form

  1. Multumesc pentru efortul, pasiunea si timpul acordat acestor proiecte, spre incantarea noastra! Nu va pot rasplati decat cu recunostinta, multumirile si dragul cu care va urmaresc! Urari numai de bine!

    1. Este tot ce am nevoie. Multumesc frumos că mă urmărești și pe blogul meu personal.

    • ani_maier on 22 aprilie 2017 at 3:41 PM
    • Răspuns

    Un serial minunat ! Multumesc iubita pentru toata munca ta

    1. Multumesc 🙂 Cu placere

    • Alina on 16 octombrie 2016 at 4:32 PM
    • Răspuns

    Cand apare următorul episod?e genial!

    1. saptamana asta. incerc sa-l bag maine.

    • Denisaaa on 8 iunie 2016 at 3:22 PM
    • Răspuns

    Urmatoarele episoade cand le pui ?:o3 te rooog sa le pui cat mai repedee 🙂

    1. Si eu te rog sa ai rabdare. Traducerea nu o pot face in 5 min si nu le pot urca nesubtitrate. Contrar a ceea ce se crede, eu nu traduc cu Google Translate, asa ca dureaza, plus ca mai am si eu o viata personala, serviciu de care trebuie sa am grija. Postez cat pot de repede.

        • Denisaaa on 11 iunie 2016 at 7:29 PM
        • Răspuns

        Nu inteleg de ce te-ai aprins asa. Pur si simplu sunt foarte nerabdatoare ca toti ceilalti. Este de apreciat munca pe care o depui si efortul de a traduce acest serial, fiind singura din cate am observat. Ca o raza de soare mi-ai sarit in cale cand am vazut ca ai inceput acest proiect si chiar ma bucur, si pe langa asta mai este de apreciat faptul ca nu folosesti google translate, nici nu banuiam acest lucru. Deci, sper ca nu te-am suparat si sper sa intelegi faptul ca eu eram pur si simplu nerabdatoare. 🙂 Pupici si mult spor in continuare, este de apreciat munca ta. 😀

        1. Scuze daca am fost prea incisiva, dar noi, traducatorii, suntem destul de criticati ca nu postam mai repede episoadele, de parca n-am avea si noi viata profesionala, personala, probleme, etc. Am mai multe proiecte in lucru, dar vreau sa-l termin pe asta mai intai ca sa le pot continua si pe celelalte. Voi incerca sa fiu mai activa in privinta asta.

    • Kidda4 on 28 mai 2016 at 10:09 PM
    • Răspuns

    Îl ador. Când traduci și episodul 8 ? E prea super.

    1. Ma bucur ca iti place. Azi postez si ep 8

    • Lumi on 12 mai 2016 at 6:46 PM
    • Răspuns

    Super film! Imi place la nebunie! Va rog din suflet sa traduceti mai departe!!!

    1. Ma bucur. Da, am reinceput traducerea serialului.

    • Anda on 9 mai 2016 at 7:35 PM
    • Răspuns

    cand vei publica urmatoarele episoade?? e foarte frumos filmul!!

    1. Buna! Nu stiu sa spun sigur. Mai am 3 ep din Hwajung si apoi trec la Cheese in the Trap. Sper cat mai curand, oricum, am inceput traducerea la ep urmator.

    • Denisaaa on 1 mai 2016 at 11:39 AM
    • Răspuns

    Heeeei , cand vei publica urmatoarele episoadeee? :o3 Faci o treaba foarte buna!! 🙂

    1. Sper ca saptamana asta sa mai urc un episod. Multumesc frumos! Mai pregatesc cateva surprize.

        • Denisaaa on 4 mai 2016 at 4:56 PM
        • Răspuns

        Ok, astept cu nerabdare !! 🙂

    • Monica on 8 aprilie 2016 at 6:00 PM
    • Răspuns

    buna, episdoul urmator cand il vei publica? :'(

      • Monica on 8 aprilie 2016 at 6:01 PM
      • Răspuns

      episodul*(scuze de greseala) 😀

    1. Buna. Mai intai sa-l termin de tradus si apoi il voi urca. Putintica rabdare. Lucrurile bune, intotdeauna vin mai greu 🙂

  2. Superb serialul, chiar imi dorea-m sa vad asa un serial , multumesc Pisikutza pentru munca ta .

    • Monica on 7 martie 2016 at 8:17 PM
    • Răspuns

    Faci o treaba foarte buna! Abea astept urmatorul episod, sper sa apara cat mai curand ! 🙂

    1. Multumesc frumos. Acum apare 🙂

    • Mewwi on 3 martie 2016 at 9:31 PM
    • Răspuns

    TE IUBESC. ADICA VA IUBESC.
    Nu stiti cat de mult am vrut ca acest serial sa fie tradus.
    Dumnezeu mi-a ascultat rugaciunile :)) :3
    Multumesc foarte mult!

    1. Wow. Multumesc pentru declaratie :* Blogul acesta e al meu personal si din cand in cand colaborez cu fete minunate. Sper serialul sa fie pe placul tau 🙂

    • Monica on 2 martie 2016 at 12:43 PM
    • Răspuns

    am inteles, sper sa postezi urmatorul episod cat repede 😀 mersi de informatie.

    1. Chiar acum il urc

        • Monica on 2 martie 2016 at 3:05 PM
        • Răspuns

        Multumesc pentru următorul episodul ?

        1. Cu placere. Sper restul sa urmeze cat de curand 🙂

    • Monica on 1 martie 2016 at 6:53 PM
    • Răspuns

    Buna, dar restul episoadelor al acestui serial le vei mai pune ? 😀

    1. Normal. Nu urc un serial daca nu-l fac in totalitate. Datorita timpului liber foarte redus, postez mai rar, dar nu renunt la proiectele mele desi uneori e foarte tentanta ideea.

Lasă un răspuns

Adresa de e-mail nu va fi publicat.