Sep 04

My secret hotel (2014) – korean drama

fullsizephoto474138

  • Drama: My Secret Hotel
  • Hangul: 마이 시크릿 호텔
  • Director: Hong Jong-Chan
  • Writer: Kim Ye-Ri (ep.1-4), Kim Do-Hyun (ep.5-16)
  • Network: tvN
  • Episodes: 16
  • Release Date: August 18 – October 7, 2014
  • Runtime: Mondays & Tuesdays 23:00
  • Language: Korean
  • Country: South Korea

Nam Sang Hyo (Yoo In Na) si Goo Hae Young (Jin Yi Han) sunt un cuplu divortat. Ei se intalnesc din nou dupa 7 ani, cand Sang Hyo, coordonatorul de nunti al hotelului, trebuie sa planifice al doilea mariaj al lui Goo Hae Young. Lucrurile se complica cand sunt implicati intr-un caz de crima in hotel.

Screenshot_2

Traducerea si adaptarea in limba romana: Pisikutza25

26 comments

Skip to comment form

    • Alexandria on 17 mai 2017 at 8:50 PM
    • Răspuns

    Un serial minunat, mi-a placut mult! Multumesc mult de tot, Pissy!

    1. Cu multă plăcere!

    • Crina on 2 ianuarie 2017 at 2:22 AM
    • Răspuns

    Cum se numeste melodia care apare mai in toate episoadele ? ( cea cantata de fata si baiat cu cateva secvente in engleza) . ajuta-ma te rog daca stii !

    1. Nu mai stiu. Cauta pe net ost-urile si vezi care e.

  1. ești cea mai tare…mă uit doar la tine pe blog…succes….și mulțumesc….

    1. Mulțumesc și eu.

    • Andreea B. on 26 mai 2015 at 1:56 PM
    • Răspuns

    Un serial superb, actori minunati, scenariul bun, OST-urile pe masura, chimia dintre protagonisti 101%. Mi-a placut foarte mult si il recomand cu drag! Multumesc mult mult pentru traducere si postare! Succes in continuare! ^^~

    • Andreea B. on 25 mai 2015 at 2:06 PM
    • Răspuns

    Imi place foarte mult serialul. Chiar daca ma asteptam intr-un fel sa imi placa, a fost o surpriza. E foarte misto, romantic, amuzant, misterios…Este super! Am vazut 11 episoade, pana acum. Multumesc din suflet!

    1. Ma bucur. Cu placere 🙂

    • Andreea B. on 20 mai 2015 at 1:13 AM
    • Răspuns

    Oficial „m-am indragostit” de serial dupa episodul 2. Sunt curioasa ce va fi de acum incolo. Sper ca pana la finala sa nu ma dezamageasca. Imi place chimia dintre ei, actorii, scenariul, regizarea, OST-urile. Multumeeesc!

    • Andreea B. on 19 mai 2015 at 9:46 PM
    • Răspuns

    Episodul 1 chiar mi-a placut. Cred ca va fi un serial foarte frumos. Multumesc mult! ^^

    • adelabadescu on 3 decembrie 2014 at 3:45 PM
    • Răspuns

    MII DE MULTUMIRI-SUPER SERIAL SANATATE NUMAI BINE

    • mira on 15 noiembrie 2014 at 7:45 PM
    • Răspuns

    multumesc mult, succes mai departe!

    • OLARU ELENA on 1 noiembrie 2014 at 6:03 PM
    • Răspuns

    MII DE MULTUMIRI ! DESTUL DE DRAGUT SERIALUL!(LILIANA)

  2. Va multumesc din suflet pentru cuvintele voastre si pentru incurajari si mai ales ma bucur ca v-a placut la fel de mult pe cat mi-a placut si mie. sper ca si proiectele mele viitoare sa va incante la fel de mult. Va pup si va imbratisez cu drag.

    • aresmeritoaei mihaela on 27 octombrie 2014 at 2:04 AM
    • Răspuns

    Mii de multumesc nu sunt indeajuns pt recunostiinta pt acest serial.Un serial exceptional,cu un puternic conflict emotional si pshihologic care te macina odata cu personajele,te tine cu sufletul la gura si cu actiune imprevizibila.Daca eu,cel putin,am asteptat sa se termine postarea si apoi sa il incep,nu stiu cum ai rezistat tu!Multuesc si ma inclin pt munca depusa si succes in proiectele tale…

    • ANISOARA MIRON on 26 octombrie 2014 at 8:18 PM
    • Răspuns

    Multumesc draga mea ptr traducerea acestui minunat serial! L-am mancat pe paine nu alta! Te pup si iti doresc spor pe mai departe in proiectele tale!

    • maderina on 21 octombrie 2014 at 7:09 PM
    • Răspuns

    Mii de multumiri pentru aceasta poveste de dragoste .Plecaciune si mult succes pe mai departe .

    • marga on 16 octombrie 2014 at 7:51 PM
    • Răspuns

    Multumesc foarte mult pt acest serial mimunat . mi-a placut interpretarea actorului Namgung Min, a creat un personaj credibil , echilibrat ,
    fara excese .

    • lucia on 5 octombrie 2014 at 1:35 PM
    • Răspuns

    salve.., multumesc ptr.traducerea acestui ep.si,imi permit cu toata sinceritatea sa va felicit in aceasta zi importanta ptr.dumneavoastra.LA MULTI ANI!

    1. Cu placere si multumesc pentru urare 🙂

    • 46anna on 2 octombrie 2014 at 3:40 PM
    • Răspuns

    multumec frumos pentru My secret hotel.

    • lucia on 26 septembrie 2014 at 9:04 AM
    • Răspuns

    salve.., multumesc ptr.traducerea acestui ep..

    • ciobanucarmencerasela on 24 septembrie 2014 at 11:28 PM
    • Răspuns

    multumesc frumos si recunostinta pt acest super serial si pt toate traducerile ce poarta semnatura dumneavostra

    • Mirela on 18 septembrie 2014 at 5:43 PM
    • Răspuns

    Multumesc pt. efortul depus. Astept cu nerabdare in continuare.

    1. Si eu. Vom vedea saptamana viitoare ce se mai intalmpla.

Lasă un răspuns

Adresa de e-mail nu va fi publicat.